Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 20:46   Güncelleme : 01-06-2021 20:46

12. TARIM ORMAN VE İNSAN FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

​ Tarım ve Orman Bakanlığınca geleneksel hale getirilen Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının 12

12. TARIM ORMAN VE İNSAN FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Tarım ve Orman Bakanlığınca geleneksel hale getirilen Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının 12.sine başvurular başladı. Yarışmaya katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 07 Mayıs 2021.

Toprağın, tarımın, ormanın ve suyun önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan “12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması”, Genel, Çiftçi, Öğrenci, Tema, Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları ve DenizBank Çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşecek. Tema kategorinin konusu 2020 yılında “Çiftçi Varsa Hayat Var” olarak belirlendi.

Yarışmacılar tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılabilecek.

Yarışmaya başvurular www.tarimormaninsan.com ana sayfasındaki yarışma başvurusu kısmından yönergeler takip edilerek gerçekleşecek. Başka bir gönderim türü ( posta, e-posta, elden teslim vb. gibi ) kabul edilmeyecek.

Yarışmacılar her bir kategori için en fazla 5 (beş) fotoğraf ile yarışmaya katılabilecek. Birden fazla kategoriye katılım durumunda başvuru sırasında kategori türünün seçilmesi gerekecek.

Katılımcıların başvurduğu her eserin bir hikayesi olacak. Hikayesi olmayan eserlere ait başvurular kabul edilmeyecek.

Yarışmada birincilik ödülü 12.000, ikincilik ödülü 10.000, üçüncülük ödülü 8.000 TL. olacak. Yarışmada toplam 66.000 TL. ödül dağıtılacak.

Sonuçlar belirtilen tarihlerde, http://www.tarimormaninsan.com, http://www.tarimorman.gov.tr, ve http://www.tarimtv.gov.tr internet adreslerinden ve yarışma sosyal medya kanallarından ilan edilecek, ayrıca bilgilendirme yapılmayacak.

Yarışma Katılım Şartnamesi

Yarışma Broşürü