Gündem
Giriş Tarihi : 03-05-2022 16:18   Güncelleme : 03-05-2022 16:18

23 Nisan Karabük’te Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Karabük'te Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Karabük’te Coşkuyla Kutlandı

Karabük’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Koronavirüs salgını sebebi ile iki yılın ardından Kent Meydanında gerçekleştirildi.

Törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, Karabük Belediyesi bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kutlamalar çerçevesinde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, 23 Nisan’ın, vatanın dört bir tarafının işgal edildiği karanlık günlerde Türk milletinin tek bir çatı altında toplanıp eşine az rastlanır bir kahramanlık destanının meşalesini ateşlediği gün olduğunu söyledi.

Etkinlikler kapsamında şiirler okundu, halk oyunları gösterileri ve müzik dinletisi sunuldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı açıklamada; “Egemenliğimizin teminatı, Cumhuriyetimizin temeli, Gazi Meclisimizin kuruluşunun 102. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı Cumhuriyet Kenti Karabük’ümüze yakışan bir coşkuyla kutladık” dedi.