Gündem
Giriş Tarihi : 27-04-2021 12:08   Güncelleme : 27-04-2021 12:08

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

Atamızın çocuklara armağanı, dünyadaki ilk çocuk bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

Atamızın çocuklara armağanı, dünyadaki ilk çocuk bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıl dönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Karabük’te de çeşitli tören ve etkinliklerle kutlandı.

Covid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralları çerçevesinde, asgari sayıda katılımla gerçekleşen çelenk sunma törenine; Vali Fuat Gürel, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Mehmet Kayış, Karabük Belediyesi Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş tarafından Atatürk Anıtına Çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Okullar arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserlerin okunduğu tören dereceye giren öğrencilere ödüllerinin Vali Fuat Gürel tarafından verilmesi ile sona erdi.

Belediyemizin Yenimahalle Sosyal Yaşam Merkezinde eğitim gören miniklerden oluşan çocuk bandosunun sunumu ise büyük beğeni topladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende Karabük Belediyesinin çocuk bandosu ilk programını icra etti. Vali Fuat Gürel program sonunda küçük bandocuları performanslarından dolayı tebrik ederek onlarla hatıra fotoğraf çektirdi.

Program araç konvoyu ile şehir turu yapıldıktan sonra akşam lazer ve havai fişek gösterisi ile sona erdi.