Karabük Haber
HV
31 OCAK Salı 03:20

Büyükşehir kadın istihdamını genişletiyor

Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’da kadın istihdamının güçlenmesi için üretimde her gün yeni bir alan oluşturuyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 16-12-2022 14:34   Güncelleme : 16-12-2022 14:34
Büyükşehir kadın istihdamını genişletiyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Yenikent’te bulunan ‘Sakarya Kadın Dayanışma, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ tesisinde incelemelerde bulundu. Sakaryalı kadınlar, bu kooperatifte iş sahibi oluyor. Şehrin yarınları için ‘üreten kadınların’ istihdamını sağlayan kooperatif, 7/24 sahada şehir için hizmet eden belediye personelinin kıyafet ihtiyacını karşılıyor. 

Yapılan ziyarette kadınların ‘iş hayatında ben de varım’ cümlesini yüksek sesle söyleyebilmesi ve İslami kültürde çok önemli bir yeri olan anneler ile tüm kadınların yarınlara umutla bakabilmesi için proje üretmeye devam edeceklerini ifade eden Yüce, istihdamı her geçen gün artıracaklarını söyledi. Kadın çalışanlardan üretim potansiyeline dair bilgiler alan Yüce, 6 farklı kadın kooperatifiyle Sakarya’da ekonomiye ciddi katkı sunduklarını vurguladı.


Yüce, “Hep birlikte güzel bir eseri ortaya çıkardık. Ama unutulmaması gerekiyor ki bu bizim için sadece bir başlangıç. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak kadın istihdamının sadece bu noktada değil her noktada artması için kollarımızı sıvadık. Yağcı bedir halı dokuması olsun, Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin başlatmış olduğu sıfır atık projesiyle çıktığımız bu yolda da kadın çalışanlarımız çok önemli işler başarıyor. Kadınların el emeği göz nuru çalışmalarına da önem vererek ekonomilerine can kazandırmaları noktasında onları destekliyoruz” dedi.


Sakarya’da kadın istihdamı için tüm imkanları seferber etmeye devam edeceklerini kaydeden Yüce,  “Bizler Sakarya’yı sadece altyapı ve üstyapı noktasında değil, her alanda yenileyerek Türkiye’ye öncü bir profil oluşturma hedefindeyiz. İslami kültürde de çok önemli bir yeri olan annelerimizin ve tüm kadınlarımızın ekonomik refahını, sosyal yaşamdaki yerini ve geleceğin Türkiye’sindeki rolünü önemsiyoruz. Geleceğin Sakarya’sında kadının çok önemli bir rolü var. Kurmuş olduğumuz 6 farklı kadın girişimci kooperatifi de bunun en büyük örneği diyebiliriz. Her zaman çalışmak isteyen kadınlarımıza el uzatacağız. Kimsenin mağduriyet yaşamaması için elimizden gelen her imkânı da kullanacağız” ifadelerini kullandı. 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi