Gündem
Giriş Tarihi : 26-05-2021 11:55   Güncelleme : 26-05-2021 11:55

Ecoplas’ın Babalar Günü Hediyesi Royal Breed’ten!

Küresel pandemi, bireyler üzerinde benzeri görülmemiş bir izolasyon duygusu ve gelecek kaygısı oluşturuyor

Ecoplas’ın Babalar Günü Hediyesi Royal Breed’ten!

Küresel pandemi, bireyler üzerinde benzeri görülmemiş bir izolasyon duygusu ve gelecek kaygısı oluşturuyor. Ekonominin çarkları eskisinden daha zor dönerken içinde bulunduğumuz koşullarda büyük şirketlerin amacı, özel günlerde dayanışma ve birlik duygusunu hissettirerek çalışanların motivasyonunu canlı tutmak. Tam da bu noktada devreye kurumsal hediyeler giriyor. Royal Breed Genel Müdürü Murat Genç’e göre, 2021 yılında kurumsal hediye seçimindeki en önemli nokta, kişiye kendini özel ve değerli hissettirirken şirketede uygun maliyetler sunabilmesi…

20 yıldır binlerce şirkete kurumsal hediye alanında en etkin çözümleri sunarak alanında tanınan ve beğenilen Royal Breed, bu yıl Babalar Günü için Ecoplas Otomotiv Sanayi şirketine özel büyük bir projeye başladı.Otomotiv sektörünün yakından tanıdığı Ecoplas, ihracat ve çalışan istihdamı açısından -İstanbul Sanayi Odası/ İSO tarafından yapılan sıralamaya göre- Türkiye’nin en büyük 1000 şirketinden biri… Dünyanın en çok tercih edilen otomobil markaları için yüksek kalitede plastik ürünlerve elektronik sistemler üreten Ecoplas, ekonomik ve çevre dostu ürünler sunuyor. Şirket, plastik enjeksiyon, tampon baskı, farklı alt parça montaj operasyonları ve boya gibi farklı üretim prosesleri ile otomotiv endüstrisi için iç ve dış parçalar üretmekte.

Ecoplas, kurulduğu 2007 yılından bu yana müşterileri, çalışanları ve toplum genelinde pek çok sosyal sorumluluk projesi ve destekleyici kampanyaya imza attı.Gebze Organize Sanayi ve Sakarya Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 2 fabrikasında üretim yapan şirket, pek çok uluslararası ödülün de sahibi... Toyota’nın tedarikçisi olarak tanınan işletme, pek çok açıdan benzersiz zorluklar yaşanan 2020 yılında, “İş dünyasının Oscarları” olarak kabul edilen Stevie Awards ödül programında önemli bir başarı kazandı. Covid döneminde işveren olarak hayata geçirdiği uygulamalar ve yüz siperliği üretimi ile Most Valuable Employer - EMEA  (En Değerli İşveren) kategorisinde Bronz; çalışma ortamının yeni koşullara göre yeniden düzenlenmesine eğilen Most Innovative Workplace Redesign kategorisinde ise Altın ödüle layık görüldü.

2021 yılında da sosyal sorumluluk etkinliklerini sürdüren Ecoplas Otomotiv Sanayi şirketi, bu yıl Babalar Günü hediyeleri için Royal Breed ile anlaştı. Şirket içi aktivitelerine daima önem veren Ecoplas, Anneler Günü, Ramazan ayı ve bayram gibi özel zamanları, topluma katkı sunabilmek ve çalışanlarına hak ettikleri değeri gösterebilmek açısından bir fırsat olarak görüyor. 2007 yılında kurulan şirket bu yıl Babalar Günü için, Sakarya ve Gebze’deki fabrikalarında çalışan babalara, kendi seçtikleri kumaş ve tasarımlar ile kişiye özel hazırlanan gömlek ve maskelerden oluşan şık bir hediye verecek.

Pandemi nedeniyle, iş dünyasında pek çok çalışan kendini yalnız bırakılmış, maddi ve manevi olarak desteklenmemiş hissederken, Ecoplas Otomotiv Sanayi şirketinde çalışan babalar, fabrika içinde açılan Royal Breed standını ziyaret ederek istedikleri gömleği seçme şansına sahip. Genellikle Anneler Günü, Sevgililer Günü ya da karne hediyesi gibi özel gündemler nedeniyle sevdiklerine hediye arayan Ecoplaslı Beyler, şirket yönetiminin bu kez kendilerini şımartan bir jest yapmasından oldukça memnun görünüyor.

Özel Günler, Çalışanlarımıza Verdiğimiz Değeri Gösterebilmek için Fırsat!

“Gelecek için çalışıyoruz” / (Serving the future of the automotiv industry) diyerek elektrikli araçlardan kompozit malzemelere uzanan bir yakın gelecek öngören Ecoplas, sürdürülebilir üretim ve küresel ticarette Türkiye’ye avantaj getirebilecek önemli bir AR-GE vizyonuna sahip. İnandığı değerleri yaşatan bir Türk şirketi olarak yönetim ekibi ise ülkenin ekonomisine ve bulunduğu şehirlerin sosyal yapısına katkıda bulunmak konusunda son derece etkin!

Henüz 15 yaşına basmamış genç bir şirket olarak Ecoplas, başarısının sırrını, “Çalışanlarımızla beraber büyüyoruz” cümlesi ile açıklıyor. Bu açıdan şirket, çalışana değer veren özgün yaklaşımları ile dikkat çekerek beğeni toplamakta. 2018’in Eylül ayında,medyada “Ekonomik krize inat” başlığı ile yer alan Ecoplas, doların bir anda yükselmesiyle birlikte krizden olumsuz etkilenen tüm çalışanlarına bir defaya mahsus olmak üzere bin TL ek sosyal yardımda bulunmuştu.

Pek çok sosyal aktivitede çalışanları ile beraber yer alan Ecoplas Genel Müdürü Bülent Yazıcı, Babalar Günü hediyesi konusunda, “Bugüne dek çalışanlarımızın yanı sıra onların ailelerine, çocuklarına ve hiç tanımadığımız ihtiyaç sahiplerine pek çok hediye verdik. Bunu şirket olmanın gerektirdiği en önemli görevlerden biri olarak görüyoruz. Kadına yönelik şiddetten, çocuklara eğitimde fırsat eşitliğine dek tüm toplumsal sorunlara duyarlıyız. Her birimiz, bize verilen değeri görmek isteriz. Bize göre hediyelerin güzel yanı da bu… Özellikle erkekler için insanın üzerine oturan, kaliteli bir gömlek, hala en mutluluk veren hediyelerden biri… Konu kurumsal hediye ve gömlek olunca, seçimimiz de elbette işini bizim gibi ciddiyet ve sevgi ile yapan Royal Breed oldu. Geleceği tasarlayan bir şirket olarak, daima insanı merkeze alıyoruz. Böylesi bir dönemde kurumsal hediyeden kaçınan şirketlere ise farklı seçenekler ile dikkate değer çözümler sunan Royal Breed ile işbirliği yapmalarını öneriyorum. Sonuçta iş hayatı, unvanlar, rütbeler gelip geçer… Bazen geçmişten kalan şık bir ahşap kutu ya da güzel bir gömlek, o şirkette insana gösterilen değerin simgesi olabiliyor. Bu nedenle biz, hediye vermeyi çok seviyoruz” dedi.