Eğitim
Giriş Tarihi : 13-04-2021 21:32   Güncelleme : 13-04-2021 21:32

Endonezya ADRI Birliği bünyesinde bulunan 32 Üniversite ile Protokol İmzalandı

Endonezya ADRI Birliği bünyesinde bulunan 32 Üniversite ile, karşılıklı iş birliğine dayalı ortak konferanslar düzenlemek, ortak yayın ve araştırmalar yapmak, öğrenci hareketliliği , personel değişimi konularda anlaşmalarda bulunmak üzere protokol imza töreni gerçekleştirildi

Endonezya ADRI Birliği bünyesinde bulunan 32 Üniversite ile Protokol İmzalandı

Endonezya ADRI Birliği bünyesinde bulunan 32 Üniversite ile, karşılıklı iş birliğine dayalı ortak konferanslar düzenlemek, ortak yayın ve araştırmalar yapmak, öğrenci hareketliliği , personel değişimi konularda anlaşmalarda bulunmak üzere protokol imza töreni gerçekleştirildi. Zoom Platformu üzerinden gerçekleştirilen programa Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, KBÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çepni, KBÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan ve Endonezya’da bulunan 32 Üniversitenin Rektörleri ile ADRI Başkan ve üyeleri katıldı.

Endonezya’daki üniversiteler de görev yapan uzmanlar ve öğretim görevlileri birliği olan ADRI, Endonezya’daki yüksek öğretim kurumlarını (üniversiteler, kolejler vb.) bir çatı altında toplayan bir meslek örgütü. Temmuz 2016’da uzmanların ve öğretim görevlilerinin kariyerlerini geliştirmek, araştırma ve bilimsel yayınlarını artırmak için kurulmuş bir topluluk. Şu anda Endonezya’daki birçok ilde temsilcileri / yan kuruluşları bulunan ADRI eğitim, araştırma ve toplum hizmetleri alanında işbirliği içinde çalışmalar yürütüyor. 

Zoom Platformu üzerinden gerçekleştirilen program iki ülke milli marşlarının okunması ile başladı.

Taufiqullah ve Endonezya ADRI Başkanı Dr. Ahmad Fathoni Rodhli’nin konuşmaları ile devam etti. Karabük Üniversitesi ile Endonezya’da bulunan Üniversitelerin anlaşma sağlamasından dolayı memnuniyetini dile getiren ADRI Başkanları Üniversite Rektörü Polat’a teşekkürlerini sundu.

KBÜ Rektörü Polat ise açılış konuşmasında; “Değerli rektörler ve sayın katılımcılar, Karabük Üniversitesi UNİKA’dan hepinize selamlar. Bizi bu törene davet ettiğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Türkiye’nin 2015’ten beri Endonezya ile çok daha yakın ilişkileri var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 2015 yılında Endonezya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkanınız Joko Widodo 2017 yılında ülkemizi ziyaret etti. Endonezya Üniversiteleri ile her türlü işbirliğine hazırız, bu nedenle bugün sizinle yüksek öğrenim alanında ilişkileri geliştirmek için 32 üniversite ile protokol imzaladık. Endonezya Üniversiteleri ile Karabük Üniversitesi arasındaki işbirliğinin ömür boyu süreceğini ve Türkiye ile Endonezya arasında gelecekteki işbirliği için bir standart oluşturacağını umuyorum.

Allah’a emanet olun.” ifadelerini kullandı. 

KBÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan’ın Karabük Üniversitesi tanıtımına ilişkin sunum gerçekleştirdiği programda, KBÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çepni’de “Saygın Uluslararası Dergilerde Makale Yayınlama” konusunda konferans verdi. 

Endonezya’da bulunan ve anlaşma yapılan üniversiteler :

1 Universitas Pancasakti Tegal 
2 STIE Darul Falah Mojokerto 
3 Universitas Duta Bangsa 
4 Institut Agama Islam Muhammadiyah Sinjai 
5 Universitas Setia Budi 
6 Universitas Kadiri 
7 AMA Yogyakarta 
8 UMAHA Universitas Maarif Hasyim Latif 
9 Universitas Peradaban Bumiayu 
10 Institut Islam Mambaul Ulum (IIM) Surakarta 
11 Universitas Muhammadiyah Kotabumi 
12 STMIK Nusantara Surakarta 
13 Politeknik Akbara Surakarta 
14 Universitas Nasional Karangturi 
15 Universitas Sahid Surakarta 
16 STIE Semarang 
17 STIE Assholeh Pemalang 
18 Politeknik Indonusa Surakarta 
19 Akademi Pelayaran Nasional Surakarta 
20 Universitas Aisyiyah Surakarta 
21 UIN Walisongo Semarang 
22 Politeknik rukun Abdi Luhur 
23 IAIN Purwokerto 
24 STIE Wiga Lumajang 
25 Universitas Widaya Dharma Klaten 
26 Akademi Peternakan Karanganyar 
27 Politeknik Sawunggaling Aji 
28 UGJ Cirebon 
29 ITB AAS Indonesia 
30 STIE Totalwin 
31 STIE YKP 
32 Universitas IVET Semarang 

 

 

.