Spor
Giriş Tarihi : 07-02-2022 04:08   Güncelleme : 07-02-2022 04:08

Kayak Severler Karabük Kayak Merkezinde Buluştu.

Kayak Severler Karabük Kayak Merkezinde Buluştu.

Kayak Severler Karabük Kayak Merkezinde Buluştu.

İlimizin prestij projeleri arasında yer alan ve açıldığı günden beri gerek kayak severlerin gerekse bölge halkının yoğun ilgisi ile kısa sürede cazibe merkezi haline gelen Karabük Kayak Merkezi Pazar günü çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve kar yağışı altında renkli görüntülere sahne olan etkinliklere Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, kurum müdürleri, İl Genel Meclis üyeleri, kayak tutkunları, gençlik merkezi gönülleri ile vatandaşlar katıldı.
7 den 70 e her yaştan vatandaşımız yer aldığı etkinlikler profesyonel kayakçıların üst günü birlik tesislerinden başlayarak alt günü birlik tesislerinde sona eren kortejde taşıdıkları Türk bayrağını öperek Vali Fuat Gürel’e teslim etmeleri ile başladı.
Etkinliklerde selamlama konuşması gerçekleştiren AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, etkinliklere katılan vatandaşlarımıza, Keltepe Kayak Merkezinin ilimize kazandırılmasında emeği geçen önceki dönem milletvekilerimize, Valilerimize ve emeği bulunan kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiler.
Karabük Kayak Merkezinin Batı Karadeniz Bölgesinde adından söz ettiren güzel bir cazibe merkezi olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Vali Fuat Gürel, “Son üç yıldır üzerinden yoğunlukla durduğumuz, yıllar itibariyle birçok insanın emeği olan, bundan sonra üzerine koyacağımız yatırımlarla da birçok insanın emek vereceği ilimizin ve bölgemizin cazibe merkezi. Karabük Kayak Merkezimiz yapılacak yeni yatırımlarla daha güzel hale gelecek, pist sayımızı her geçen gün arttırıyoruz, güzelleştiriyoruz, inşallah konaklama kısmını da bu sene ve önümüzdeki sene içerisinde yapacağımız çalışmalarla tesisimize kazandıracağız. Burada özellikle milletvekillerimizin çok büyük emekleri var, diğer taraftan Bakanlıklarımızın, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve İl Özel İdaremizin çok büyük destekleri var. Jandarmamızın ve Sağlık Müdürlüğümüzün destekleri var. Kurumlarımıza teşekkür ediyoruz.
“Kayak Keltepe Kayak Merkezinde Öğrenilir” sloganıyla yola çıktık, yolumuza devam edeceğiz, özellikle bölgemizdeki Karabük, Bartın, Zonguldak illerimizdeki çocuklarımızı burada eğitime alarak kayak kültürünü, kayak alt yapısını öğrenmelerinde fayda var. Üç sene önce başladığımızda Karabük Kayak Merkezine gelen vatandaşlarımızın %90’ının üzerinde sadece burayı görmeye geliyorlardı, şimdi %50’nin üzerinde vatandaşımız kayak yapıyor. İnşallah bundan sonra ki süreçte de güzel alt yapımız ile beraber sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği bulunan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”diye konuştu.
Karabük Üniversitesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ile devam eden etkinliklerde gençler ve vatandaşlarımız müzik eşliğinde gün boyu düzenlenen çeşitli etkinliklerle karın tadını çıkarttılar.