Eğitim
Giriş Tarihi : 06-01-2022 18:14   Güncelleme : 06-01-2022 18:14

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Polat, dört ülkenin Ankara Büyükelçiliklerini ziyaret etti

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Polat, dört ülkenin Ankara Büyükelçiliklerini ziyaret etti

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Polat, dört ülkenin Ankara Büyükelçiliklerini ziyaret etti

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Senegal ve Kongo Cumhuriyetleri Ankara Büyükelçilikleri ile Gabon  ve Etiyopya Ankara Büyükelçilikleri’ne ziyarette bulundu. 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi S.E.M. Cheikh Gueye’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Büyükelçi Gueye ile gerçekleşen görüşmede Rektör Polat, “Senegal’deki üniversiteler ve KBÜ arasında öğrenci ve akademik personel değişimi ile ikili iş birliklerini arttırmayı hedefliyoruz.” dedi. 

Rektör Polat, Senegal Büyükelçiliği ziyaretinin ardından Kongo Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek, Maslahatgüzarı Jocelyn Francis Wabout’u ziyaret etti. Akademik iş birlikleri konularının konuşulduğu görüşmede Polat,  Maslahatgüzar Jocelyn Francis Wabout’a Karabük Üniversitesi hakkında bilgiler verdi.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, ziyaretlerine Gabon Ankara Büyükelçisi Jean Bernard Avouma ile Gabon Ankara Büyükelçiliği’nde devam etti. Rektör Polat, Karabük Üniversitesi’nin Türkiye’nin en fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yaptığını söyledi, konuşmasına hedefinin daha da yüksek olduğunu dile getirerek son verdi. 

Rektör Polat, Etiyopya Ankara Bbüyükelçiliği’nde Etiyopya’nın Ankara Büyükelçisi Girma Temesgen Barkessa ile görüşmesini yaparak Karabük Üniversitesi’nin çok kültürlü ve kaliteli eğitimi konuları üzerinde durdu.