Eğitim
Giriş Tarihi : 14-01-2022 00:51   Güncelleme : 14-01-2022 00:51

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’tan ziyaretlere tam hız devam

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’tan ziyaretlere tam hız devam

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’tan ziyaretlere tam hız devam

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Sudan Cumhuriyeti, Çad ve Nijerya Ankara Büyükelçilikleri ile birlikte Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB)’ye nezaket ziyaretlerinde bulundu. 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Sudan Ankara Büyükelçiliği’nde Sudan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçi Yardımcısı Elrayh A. Elmahdi’ye ziyarette bulundu. Sudan Ankara Büyükelçi Yardımcısı ile gerçekleşen görüşmede Rektör Polat, Karabük Üniversitesi ile ilgili bilgiler vererek uluslararasılaşmada lider üniversite olma sürecinde alınan yoldan bahsetti.

Prof. Dr. Polat Çad Ankara Büyükelçiliği’nde Çad Ankara Birinci Müşaviri M. Ali İbrahim Mourra ve Kültür ve Eğitim Müşaviri M. Timan Ahmad Djerou ile görüştü. Görüşmede Karabük Üniversitesi’nin kaliteli eğitimi ve çok kültürlü ortamı konuları üzerinde duruldu.

KBÜ Rektörü Polat ziyaretine Nijerya Ankara Büyükelçiliği ile devam etti. Nijerya Ankara Büyükelçisi İsmail Yusuf Abba ile görüşmesinde Rektör Polat ”Türkiye’de uluslararası öğrenci sayısı en yüksek olan üniversiteler arasında ilk sıralardayız. İş birliklerimizin artmasıyla daha da iyi yerlere geleceğiz inşallah.” dedi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB)’na nezaket ziyaretinde bulunan KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat YTB Başkanı Abdullah Eren ile görüştü. Rektör Polat, Eren’e Karabük Üniversitesi’nin mevcut durumundan bahsederek uluslararası eğitim projelerini görüştü.