Eğitim
Giriş Tarihi : 17-05-2021 16:54   Güncelleme : 17-05-2021 16:54

KBÜ’nün 16 projesine TÜBİTAK desteği

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020/2 bilimsel değerlendirme sonuçları açıklandı

KBÜ’nün 16 projesine TÜBİTAK desteği

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020/2 bilimsel değerlendirme sonuçları açıklandı. Karabük Üniversitesi Türkiye genelinde en çok başvuru yapan ilk 20 üniversite arasında yer alırken KBÜ öğrencilerinin danışman öğretim üyeleri eşliğinde hazırlanan 16 projesi destek almaya hak kazandı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Kurumu tarafından üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı”na ülke genelinde 156 üniversite başvurdu. Karabük Üniversitesi en çok başvuru yapan ilk 20 üniversite arasından yer alırken 16 proje destek almaya hak kazandı. Destek almaya hak kazanan projelerin 8’i Mühendislik Fakültesi, 4’ü Orman Fakültesi, 2’si Edebiyat Fakültesi,  1’i Safranbolu Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, 1’i  Sağlık Bilimler Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlandı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat projeleri kabul gören öğrencileri ve destekleyen danışman öğretim üyelerini tebrik ederek başarılar diledi. 

Destek almaya hak kazanan projeler;