Karabük Haber
HV
24 MART Cuma 00:42

Muğla ekiplerinden afet bölgesine altyapı takviyesi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri deprem bölgesi, Malatya’da bir yandan çadır ve konteyner kentlere içme suyu verirken, diğer yandan şebeke arızalarına müdahale ediyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2023 16:15   Güncelleme : 27-02-2023 16:15
Muğla ekiplerinden afet bölgesine altyapı takviyesi

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yaşanan deprem felaketinin ardından Muğla Büyükşehir belediyesi ekipleri depremin yaşandığı illerde çalışmalarını sürdürüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri depremin yaşandığı illerden birisi olan Malatya’da sahada aktif olarak görev yapıyor.

MUSKİ ekipleri Malatya’da konteyner ve çadır kentlere içme suyu temininin yanı sıra, ağır hasarlı ve yıkım kararı alınan binaların su bağlantılarını kesiyor.

Ekipler aynı zamanda, şebeke arızalarına müdahale ederken, çalışmayan kuyuların elektrik arızalarınıgidermeye devam ediyor. MUSKİ ekipleri ayrıca susuz bölgelere su tankeri ile su takviyesi yaparken, vidanjör ve kanal açma hizmetlerini de veriyor. Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri, Eskişehir ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri ile beraber Malatya MASKİ Genel Müdürlüğünün talepleri doğrultusunda koordineli olarak çalışmalarını sürdürüyor.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi