Gündem
Giriş Tarihi : 17-07-2021 06:35   Güncelleme : 17-07-2021 06:35

Vergili: “Türk’ün 5 Bin Yıllık Tarihinde 15 Temmuz Konuşulacak ve Anlatılacaktır”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Kent Meydanında düzenlenen programda bir konuşma gerçekleştirdi

Vergili: “Türk’ün 5 Bin Yıllık Tarihinde 15 Temmuz Konuşulacak ve Anlatılacaktır”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Kent Meydanında düzenlenen programda bir konuşma gerçekleştirdi. Vergili konuşmasında; “Türk’ün 5 bin yıllık tarihinde 15 Temmuz konuşulacak ve anlatılacaktır” dedi.

Vergili, açıklamasında şu satırlara yer verdi; “15 Temmuz sevincin ve hüznün bir arada yaşandığı bir gün olarak kutlanmaktadır ve bundan sonrada böyle kutlanacaktır. Şehitler verdik. Milletimiz ülkemizi hainlere teslim etmedi, emaneti kendine aldı, devletimize ve ülkemize sahip çıktı. Hüzün ve neşeyi aynı anda yaşadığımız bugünde, 15 Temmuz akşamı yaşadığımız heyecanı her 15 Temmuz’da yaşamaktayım. Her şeyin birbirine karışmış olduğu, emniyet güçlerimizin, ordumuzun ve milletimizin kahramanca mücadele ettiği ve emperyalist güçlere bu ülkeyi teslim etmediği 15 Temmuz’da öncelikle Genel Başkanım Devlet Bahçeli’ye buradan saygılarımı sunuyorum. O akşam, darbenin başladığı andan itibaren Genel Merkezde teşkilatlara gerekli talimatları verirken bizde Karabük’te daha hiçbir davet olmadan meydanları doldurmaya başlamıştık. Tüm Karabüklülere minnetlerimi sunuyorum.

Yine aynı şekilde milletimiz Tayyip bey’in daveti üzerine caddeler ve sokaklara çıkarak, tankların ününe göğüslerini siper ederek belki yıllarca sürecek bir felaketin önüne geçmiş bulundu. Tarih bugünü, emperyal güçlerin ülkemiz üzerinde oynamış olduğu oyunu ileride çok daha iyi yazacak. Belki de Türk’ün 5 bin yıllık tarihinde 15 Temmuz konuşulacak ve anlatılacaktır. Hepinize saygılarımı sunuyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene.”